• banner team spirit

  Spolu máme silu


  robiť veľké veci

  Študuješ IT? Tak zarábaj a získaj prax

  Ešte sme nestretli študenta, ktorý by nepoznal Scheidt & Bachmann aspoň z videnia. Našu značku vidíš na prvom mieste partnerov Žilinskej univerzity v Žiline. S univerzitou sme mali odjakživa nadštandardný vzťah.

  Keď sa naša materská firma rozhodla pre Slovensko, začínali sme priamo na univerzite. Medzi učiteľmi máme dobré meno a s vedením živo diskutujeme o tom, čo s teóriou v praxi a naopak.

  Minulý rok sme zo študentami držali krok. Prečítajte si ako sa nám to podarilo.

  Aktuálne študentské pozície

  Junior programátor C/C++ alebo JAVA

  Do našich vývojárskych tímov hľadáme študentské posily, ktoré nám pomôžu s návrhom, vývojom a nasadzovaním softvérových aplikácií v jazyku C/C++ alebo JAVE.

  • Pre študenta od 3. ročníka
  • Pracovať budeš po boku skúsených developerov 
  • Pracovný čas prispôsobíme rozvrhu
  • Môžeš u nás napísať bakalárku alebo diplomovku
  • Mzda od 820 €
  POSLAŤ CV

  Service Operation Coordinator

  Jeden z našich servisných tímov GSOC (Global Service Operations Center) hľadá študentskú posilu.

  • Pre študenta VŠ alebo bilingválneho gymnázia
  • Príjem podnetov od anglicky hovoriacich zákaznikov (e-mail, web, telefón)
  • Viaczmenná prevádzka – práca aj cez víkendy resp. v noci (pracovný čas prispôsobíme rozvrhu)
  • Vytváranie a triedenie požiadaviek od zákazníkov
  • Analýza a riešenie technických problémov
  • Mzda od 800 €
  POSLAŤ CV

  Trainee program vo výrobe

  Do nášho tímu vo výrobe v Bytči hľadáme šikovných študentov 4. a 5. ročníka VŠ elektrotechnického zamerania.
  Tvojou úlohou bude:

  • Plánovanie zákaziek na jednotlivé pracoviská
  • Spolupráca pri operatívnom riadení výroby
  • Podieľanie sa na neustálom zlepšovaní  výrobných procesov
  • Komunikácia s kolegami z materskej spoločnosti v Nemecku

  Viac info o pozícii nájdeš TU.

  POSLAŤ CV

  Prehovor alebo nechaj tak

  Ako študent si pre nás niekto, kto nám povie, po čom dnešná generácia v práci túži. Študenti, ktorí u nás pracujú, sú osobnosti a dokazujú, že má zmysel zamestnať ich.

  Ak chceš zarábať popri škole, získať prax, máš svoj názor, ale vieš počúvať aj iných a ítečkárina je tvoja vášeň, chceme ťa do nášho tímu.

  Najlepších oceníme

  Vieme rozoznať, keď je niečo dobré a tvrdo odmakané. Preto každý rok udeľujeme cenu Scheidt & Bachmann AWARD. Je určená pre študentov, ktorí napísali najlepšiu diplomovú prácu v oblasti informatiky, elektrotechniky a strojárstva. Kde inde ako na Žilinskej univerzite v Žiline.

  Keď bude tvoja diplomovka najlepšia, na promóciách ti odovzdáme cenu a štedré štartovné.

  Nakopneme ťa

  Keď k nám prídeš, všimneš si niečo nezvyčajné. Popri slovenčine znie v kanceláriách angličtina a nemčina. Možno to nakopne tvoj cudzí jazyk a napíšeš v ňom diplomovku. Keď si v medzinárodnej firme a zvládaš každodennú komunikáciu, tak ti to príde celkom normálne.

  Ak ti doteraz nič nehovorila kúpa bytu alebo zdravá výživa, naši kolegovia do teba nalejú svoje životné skúsenosti a omyly. Sme partia, ktorá diskutuje o všetkom. Naozaj o všetkom.

  Poď s nami do Nemecka

  Ak si ťa vyberieme, uvidíš miesta, kde v roku 1872 vznikla naša spoločnosť. Aj pre nás, ktorí chodia do Mönchengladbachu na služobky pravidelne, je to silná káva. Byť tam, kde dvaja výnimoční ľudia založili start-up, ktorý dnes patrí k najlepším firmám na svete.

  Okrem histórie sa zoznámiš s našimi projektmi, ukážeme ti mesto a vo VIP lóži si vychutnáš pravý futbalový kotol. Garantujeme ti, že nie raz ti počas tejto expedície nabehnú zimomriavky. Prečítajte si, ako sa na exkurzii páčilo tohtoročným študentom.


  Študenti o nás

  "Scheidt & Bachmann som si všimla už na univerzite. Na prvé počutie sa mi spájala s nemeckou pracovitosťou a zmyslom pre detaily. Teraz ju vnímam ako firmu s dobrou atmoškou a super ľuďmi. Keď som posielala životopis, uvažovala som aj nad inými firmami. Dnes by som si určite vybrala Scheidt & Bachmann. Hlavne keď viem, že môj „part time“ sa tu dá v pohode zvládnuť so školou."

  Silvia Tomancová
  študentka FRI ŽU v Žiline (testerka)

  „Som ten typ človeka, ktorý sa potrebuje oťukať a vyskúšať si veci zo školy v praxi. Úplne mi vyhovuje, že firma úzko spolupracuje s univerzitou. Štúdium tak dokážem perfektne skombinovať s prácou. Vo firme komunikujem v slovenčine a angličtine, čo ma nakoplo, aby som bakalárku písal v cudzom jazyku. Keď spomeniem na univerzite, že robím pre Scheidt & Bachmann, každý povie, že "Aha, však tých poznám!“.

  Peter Macek
  študent FRI ŽU v Žiline (softvérový vývojár)

  „Tvorivá tímová práca a komunikácia s ľuďmi mi vždy prinášala veľké potešenie. Som typ človeka, ktorý nerád stagnuje a svoj čas sa snaží naplno využiť. Chcem sa venovať práci, ktorá ma napĺňa a obohatí. A preto som veľmi rada, že môžem svoje vedomosti a skúsenosti rozvíjať práve v spoločnosti Scheidt & Bachmann.“

  Jana Hikaníková
  exštudentka FRI ŽU v Žiline
  (súčasná softvérová vývojárka v Scheidt & Bachmann)

  "Scheidt & Bachmann má na žilinskej univerzite dobré meno. Keď sa objavila možnosť, podal som žiadosť o prácu popri štúdiu a vyšlo to. Vo firme testujem softvér a vidím, ako funguje IT v praxi. Robím v super kolektíve a o to viac ma to baví. Som rád, že mi firma vyšla v ústrety a prácu stíham aj popri škole."

  Miloslav Slodičák
  študent FRI ŽU v Žiline (tester)


  Poď k nám

  Zaujali sme ťa? Teraz si na ťahu ty. Pošli nám životopis a my sa ti ozveme.

  Kam poslať životopis


  Späť