• banner team spirit

    Spolu máme silu


    robiť veľké veci

Študuješ IT? Tak zarábaj a získaj prax

Ešte sme nestretli študenta, ktorý by nepoznal Scheidt & Bachmann aspoň z videnia. Našu značku vidíš na prvom mieste partnerov Žilinskej univerzity v Žiline. S univerzitou sme mali odjakživa nadštandardný vzťah.

Keď sa naša materská firma rozhodla pre Slovensko, začínali sme priamo na univerzite. Medzi učiteľmi máme dobré meno a s vedením živo diskutujeme o tom, čo s teóriou v praxi a naopak.

Minulý rok sme zo študentami držali krok. Prečítajte si ako sa nám to podarilo.

Aktuálne študentské pozície

Junior programátor C/C++ alebo JAVA

Do našich vývojárskych tímov hľadáme študentské posily, ktoré nám pomôžu s návrhom, vývojom a nasadzovaním softvérových aplikácií v jazyku C/C++ alebo JAVE.

  • Pre študenta od 3. ročníka
  • Pracovať budeš po boku skúsených developerov 
  • Pracovný čas prispôsobíme rozvrhu
  • Môžeš u nás napísať bakalárku alebo diplomovku
  • Mzda od 720 €
POSLAŤ CV

Prehovor alebo nechaj tak

Ako študent si pre nás niekto, kto nám povie, po čom dnešná generácia v práci túži. Študenti, ktorí u nás pracujú, sú osobnosti a dokazujú, že má zmysel zamestnať ich.

Ak chceš zarábať popri škole, získať prax, máš svoj názor, ale vieš počúvať aj iných a ítečkárina je tvoja vášeň, chceme ťa do nášho tímu.

Najlepších oceníme

Vieme rozoznať, keď je niečo dobré a tvrdo odmakané. Preto každý rok udeľujeme cenu Scheidt & Bachmann AWARD. Je určená pre študentov, ktorí napísali najlepšiu diplomovú prácu v oblasti informatiky, elektrotechniky a strojárstva. Kde inde ako na Žilinskej univerzite v Žiline.

Keď bude tvoja diplomovka najlepšia, na promóciách ti odovzdáme cenu a štedré štartovné.

Nakopneme ťa

Keď k nám prídeš, všimneš si niečo nezvyčajné. Popri slovenčine znie v kanceláriách angličtina a nemčina. Možno to nakopne tvoj cudzí jazyk a napíšeš v ňom diplomovku. Keď si v medzinárodnej firme a zvládaš každodennú komunikáciu, tak ti to príde celkom normálne.

Ak ti doteraz nič nehovorila kúpa bytu alebo zdravá výživa, naši kolegovia do teba nalejú svoje životné skúsenosti a omyly. Sme partia, ktorá diskutuje o všetkom. Naozaj o všetkom.

Poď s nami do Nemecka

Ak si ťa vyberieme, uvidíš miesta, kde v roku 1872 vznikla naša spoločnosť. Aj pre nás, ktorí chodia do Mönchengladbachu na služobky pravidelne, je to silná káva. Byť tam, kde dvaja výnimoční ľudia založili start-up, ktorý dnes patrí k najlepším firmám na svete.

Okrem histórie sa zoznámiš s našimi projektmi, ukážeme ti mesto a vo VIP lóži si vychutnáš pravý futbalový kotol. Garantujeme ti, že nie raz ti počas tejto expedície nabehnú zimomriavky. Prečítajte si, ako sa na exkurzii páčilo tohtoročným študentom.


"Scheidt & Bachmann som si všimla už na univerzite. Na prvé počutie sa mi spájala s nemeckou pracovitosťou a zmyslom pre detaily. Teraz ju vnímam ako firmu s dobrou atmoškou a super ľuďmi. Keď som posielala životopis, uvažovala som aj nad inými firmami. Dnes by som si určite vybrala Scheidt & Bachmann. Hlavne keď viem, že môj „part time“ sa tu dá v pohode zvládnuť so školou."

Silvia Tomancová
študentka FRI ŽU v Žiline (testerka)

„Som ten typ človeka, ktorý sa potrebuje oťukať a vyskúšať si veci zo školy v praxi. Úplne mi vyhovuje, že firma úzko spolupracuje s univerzitou. Štúdium tak dokážem perfektne skombinovať s prácou. Vo firme komunikujem v slovenčine a angličtine, čo ma nakoplo, aby som bakalárku písal v cudzom jazyku. Keď spomeniem na univerzite, že robím pre Scheidt & Bachmann, každý povie, že "Aha, však tých poznám!“.

Peter Macek
študent FRI ŽU v Žiline (softvérový vývojár)

„Tvorivá tímová práca a komunikácia s ľuďmi mi vždy prinášala veľké potešenie. Som typ človeka, ktorý nerád stagnuje a svoj čas sa snaží naplno využiť. Chcem sa venovať práci, ktorá ma napĺňa a obohatí. A preto som veľmi rada, že môžem svoje vedomosti a skúsenosti rozvíjať práve v spoločnosti Scheidt & Bachmann.“

Jana Hikaníková
exštudentka FRI ŽU v Žiline
(súčasná softvérová vývojárka v Scheidt & Bachmann)

"Scheidt & Bachmann má na žilinskej univerzite dobré meno. Keď sa objavila možnosť, podal som žiadosť o prácu popri štúdiu a vyšlo to. Vo firme testujem softvér a vidím, ako funguje IT v praxi. Robím v super kolektíve a o to viac ma to baví. Som rád, že mi firma vyšla v ústrety a prácu stíham aj popri škole."

Miloslav Slodičák
študent FRI ŽU v Žiline (tester)


Poď k nám

Zaujali sme ťa? Teraz si na ťahu ty. Pošli nám životopis a my sa ti ozveme.

Kam poslať životopis


Späť