• banner team spirit

    Spolu máme silu


    robiť veľké veci

Žiaci u nás zbierajú skúsenosti profesionálov

Vzdelávanie mladých je pre nás veľmi dôležité. So strednými školami spolupracujeme už niekoľko rokov. Snažíme sa, aby sa žiaci učili najmä praxou. Nech objavia a rozvíjajú svoj talent a schopnosti, aby sami zistili, ako ich bude práca baviť a živiť. Ukazujeme im čo najviac, aby sa správne rozhodli a stali sa z nich nadšení experti vo svojom odbore.

S kým spolupracujeme

V súčasnosti spolupracujeme so Strednou školou strojníckou v Kysuckom Novom Meste v odboroch mechatronika a elektrotechnika. Jej žiaci u nás absolvujú odbornú prax a niektorí aj maturitné skúšky. Pod odborným vedením si osvojujú naše moderné technológie a nemecké know-how. Dostávajú tak jedinečnú možnosť zistiť, ako dobre v praxi funguje to, čo sa naučili v škole.

Čo získa absolvent

Úspešní žiaci získavajú certifikát o absolvovaní odbornej praxe v rámci programu „fit4future“. Jeho garantom je Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora v spolupráci s nemeckými spoločnosťami pôsobiacimi na Slovensku.

Program má jasné pravidlá a motivuje žiakov, aby na sebe pracovali. Absolvent odbornej praxe, ktorý úspešne splní podmienky, dostane certifikát a neskôr má väčšiu šancu získať dobré pracovné miesto.

Zo strednej školy do Scheidt & Bachmann

Žiaci, ktorých zaujíma kariéra v našej firme, už počas praxe zistia, čo od nich očakávame a aké je to pracovať pre medzinárodnú firmu s rodinnou tradíciou. Niektorí svoju šancu využijú a stanú sa z nich naši kolegovia. Teší nás, keď sa naše rady rozšíria o kvalifikovaných absolventov, ktorí sa o svoj odbor zaujímajú a svoju prácu majú radi.

Žiaci o nás

„V Scheidt & Bachmann skúšam, ako funguje v praxi to, čo sa učím na strednej. Vidím tak, čo naozaj potrebuje a robí človek, ktorý pracuje v mojom odbore. Páči sa mi, že si tu môžem urobiť aj maturitnú skúšku.“

Martin Svancár

„Je super, že keď tu absolvujem prax, dostanem nemecký certifikát. V životopise to bude vyzerať dobre a vďaka tomu si nájdem prácu skôr.“

Lukáš Gajdoš

„V Scheidt & Bachmann som sa dostal k moderným technológiám. S viacerými som sa už stretol, ale sú tu aj úplné novinky. Najlepšie na tom je, že už viem, ako sa s nimi v skutočnosti pracuje.“

Martin Dulaj


Späť