• Manažmentu záleží na tom, aby sme sa rozvíjali v tom, čo nás baví a napĺňa.


  Matej Melo (dátový analytik)


 • S takými milými a ochotnými ľuďmi som sa nestretla v žiadnej inej firme.


  Monika Vyskočová

  (technická dokumentaristka)


 • Som tu kvôli dobrým kolegom a káve zadarmo.


  Ivan Horňák

  (Salesforce administrátor)


Salesforce Administration – Data Analytics – Technical Documentation

Tvoríme 3 maličké tímy, ale každý s veľkým srdcom!

Sme najmladší tím servisného oddelenia divízie Fare Collection Systems (FCS), ktorý vznikol v roku 2020. Naše poslanie je špeciálne, pretože kolegyniam a kolegom poskytujeme špeciálnu pomoc rôznymi spôsobmi:

 • ako administrátori Salesforce sa staráme o systém, ktorý používajú všetci servisáci,
 • my, technické dokumentaristky, zas vytvárame manuály, bez ktorých sa nezaobídu servisné a vývojové tímy, ani naši zákazníci,
 • no a na pleciach nás, dátových analytikov, je príprava reportov, ktoré pomáhajú pri rozhodovaní manažérov naprieč celou divíziou.

Hoci sme z rôznych kútov Slovenska a pracujeme na rôznych úlohách, vždy si nájdeme čas na spoločnú zábavu.

Čo robíme

Salesforce administrátori
Bez nás, technicky zdatných administrátorov, by nemohol fungovať systém Salesforce. Je to základný nástroj celého servisného oddelenia FCS. Okrem každodennej podpory našich kolegov pracujeme na zlepšovaní existujúcich funkcií, integrovaní externých systémov a riešení rôznych aktuálnych problémov. Zaoberáme sa aj automatickým monitorovaním našich zariadení prostredníctvom IoT (Internet of Things) orchestrácie a vylepšujeme funkcie rozhrania medzi systémami Salesforce a SAP.

Dátoví analytici
Kolegovia sa na nás obracajú, keď ich zaujímajú akékoľvek čísla v našej divízii – koľko cestujúcich si za daný deň kúpilo lístok, aká je % poruchovosť našich automatov na predaj cestovných lístkov za minulý mesiac v Anglicku či akú úspešnosť vyriešenia problémov zákazníka má 1. úroveň technickej podpory? Super je, že sa v práci hrámes číslamitabuľkami a grafmi, ktoré sumarizujeme do rôznych reportov. Venujeme sa aj aktívnej analýze dát či hľadaniu rôznych korelácií a užitočných súvislostí. Pomocou umelej inteligencie sme napríklad identifikovali faktory, ktoré najviac ovplyvňujú poruchovosť našich TVM-iek (rozumej automatické pokladne na predaj cestovných lístkov). V praxi teda dokážeme predpovedať, ktoré zariadenia budú potrebovať viac servisných úkonov a vďaka tomu môžeme naplánovať počty preventívnych servisných prehliadok.

Technické dokumentaristky
Sme jeden z mála kolektívov v spoločnosti Scheidt & Bachmann, ktorý je čisto ženský. Možno je to preto, že pri práci sme puntičkárky. No nebránime sa ani mužským posilám, ktoré nám pomôžu s prípravou rôznych dokumentov (príručky, manuály, Q&A...) pre produkty divízie FCS, najmä aplikáciu FareGo Data. Naším pracovným jazykom je angličtina a cieľom vytvárať user-friendlydokumentáciu. Chceme, aby kolegovia, ale aj zákazníci vedeli, ako správne používať všetky funkcie našich zariadení a systémov. Preto denne spolupracujeme s vývojármi softvéru a zasypávame ich množstvom otázok, aby sme o nových funkcionalitách, vedeli čo najviac. Občas ideme až tak do hĺbky, že sa nám pri tvorbe dokumentácie podarí odhaliť aj bug (softvérovú chybu). Dbáme tiež na to, aby všetky dokumenty, ktoré od nás odchádzajú, mali jednotný vzhľad a zároveň moderný dizajn – a čo najviac obrázkov, keďže povedia viac ako tisíce slov.


Kde nás nájdete

Naše kancelárie sa nachádzajú v Žiline v IT centre Scheidt & Bachmann na Priemyselnej ulici . No skôr, než k nám prídete na návštevu, zavolajte. Väčšina z nás si totiž počas pandémie zvykla na prácu z domu a stále nás to drží. Viac nám to vyhovuje a povaha našej práce dovoľuje.


Naše technológie

Spoznaj kolegov

„Súčasťou Scheidt & Bachmann som sa stal náhodne. Začínal som ako brigádnik v tíme GSOC, aby som si privyrobil a zlepšil angličtinu. Z brigády sa stala moja práca a ja som dostal príležitosť profesionálne rásť ako Salesforce administrátor.“

Ivan Horňák
(administrátor Salesforce)

„S takými milými a ochotnými ľuďmi som sa nestretla v žiadnej inej firme. Na kohokoľvek som sa od môjho prvého dňa obrátila s nejakým problémom či otázkou, vždy mi každý ochotne pomohol alebo poradil.“

Monika Vyskočová
(technická dokumentaristka)

„Na našej spoločnosti si veľmi vážim jej stabilitu, ústretovosť voči špeciálnym potrebám (napr. pre rodičov s malými deťmi) a zameranie na dlhodobú spokojnosť zamestnancov.“

Matej Melo
(dátový analytik)


Pridaj sa k nám

Pozri sa, či práve teraz nehľadáme práve teba, aby si posilnil naše tímy.

Zisti, koho hľadáme


Späť