Náš tím: IT Infrastructure Operations

  Náš tím – v skratke „ITIO“, prezývaný aj „Hosting tím“ – vznikol v lete 2015. Sme partia 14 systémových administrátorov (vrátane jednej adminky), všetci sme Slováci a jasné, že si tykáme. Sme profesionáli, ktorí na sebe neustále pracujú a majú radi nové výzvy. Keď práve nezúri pandémia koronavírusu, vytiahneme päty z domu či kanclu a utužujeme naše vzťahy – napríklad na motokárach, laser game, lezeckej stene či pri dobrom jedle a pive v overenom pube.

  Čo robíme

  Našou hlavnou úlohou je zaistiť, aby IT infraštruktúra a back-end systémy boli neustále dostupné. Aby si zákazníci našich zákazníkov mohli kúpiť lístky na verejnú dopravu kedykoľvek.

  V dátových centrách divízie Fare Collection Systems (FCS) spravujeme hardvérovú infraštruktúru (firewally, servery, storage...) aj softvér tretích strán (operačné systémy, databázy, antivírus...). Každý deň riešime rôznorodé incidenty, či už počas bežného pracovného času, ale aj mimo neho (pracovnú pohotovosť máme 24/7/365).

  Inštalujeme a konfigurujeme nové prostredia, ale robíme aj zmeny podľa požiadaviek našich zákazníkov a kolegov. Dôležitou súčasťou našej práce je pravidelná údržba IT infraštruktúry,  aktualizácie softvéru či migrácie hardvéru. Keď je treba, ideme ho inštalovať priamo do dátového centra – hoci aj do Ameriky.

  Všetko proaktívne monitorujeme, aby sme predchádzali vzniku aj tých najmenších problémov. Pod palcom máme aj IT bezpečnosť v dátových centrách a každoročne absolvujeme externý IT security audit (PCI DSS).

  Sme 4. level servisu a každý deň čelíme novým výzvam. Staráme sa nielen o systémy externých zákazníkov, ale podporujeme aj naše kolegyne a kolegov z kvality, servisu či z vývoja softvéru a architektov. Nuda a stereotyp u nás nehrozia. :-)

  Zaujímavosti o nás v číslach:

    

  • vekový priemer tímu – 38 rokov;
  • spravujeme 4 produkčné dátové centrá (2 v Nemecku a 2 v USA), 3 public cloud prostredia (Amazon Web Services v USA, Írsku a Nemecku) a 1 interné prostredie (v Nemecku);
  • služby v našich produkčných dátových centrách využíva 36 zákazníkov divízie FCS – najviac z Veľkej Británie (15) a USA (7);
  • spravujeme cez 40 technológií od 25 spoločností;
  • staráme sa o 2 000+ doménových účtov, 1 000+ virtuálnych serverov, 350+ databáz a 150+ hardvérových komponentov.

      Naše technológie


  Kde nás nájdeš

  Udomácnili sme sa v IT centre Scheidt & Bachmann na Priemyselnej ulici v Žiline  v priestrannej kancelárii s veľkými oknami. Ale pracovať môžeme kedykoľvek aj z pohodlia domova.


  Poď k nám

  Zaujali sme ťa? Pošli nám svoj životopis!
  Pozri, či pre teba máme tú správnu pozíciu:

  Zisti, koho hľadáme


  Späť