Stolnofutbalový turnaj

Kalčeto alebo stolný futbal – 1 lopta, 22 panáčikov a hodiny zábavy. Presvedčili sa o tom účastníci prvého žilinského kalčetového turnaja firiem.

Viac »

Stolnotenisový turnaj

V novembri sme usporiadali prvý ročník celofiremného stolnotenisového turnaja. Bola to skvelá zábava.

Viac »

Workshop pre učiteľov

Pre pedagógov sme pripravili veľké prekvapenie. Mali zhotoviť dosku plošných spojov. Ako to zvládli?

Viac »

Žilinský volejbalový turnaj

Nemusíte sa báť, nemierime do politiky, ale na volejbalové ihrisko. Šesť elitných tímov sa vybičovalo k obdivuhodným výkonom pod volejbalovou sieťou.

Viac »

Výstup na Veľký Kriváň

Kto pozná Malú Fatru, vie, že výstup na jej najvyšší vrch dá zabrať. S kropajami potu a v dobrej nálade sme ho zdolali.

Viac »

Cooprov beh

Bežeckú ligu Žiliny beháme pravidelne. V júli sme si vďaka nej vyskúšali neobvyklú bežeckú disciplínu; Cooprov test. Preverí aj vaše schopnosti.

Viac »

Cena (nielen) za diplomovú prácu

Absolventi Žilinskej univerzity sú ambiciózni a talentovaní mladí ľudia. Už 10. rok hľadáme a odmeňujeme tých najlepších.

Viac »

Naše Mesto - naši zamestnanci

V júni prijali 15 kolegovia zo žilinskej pobočky Scheidt & Bachmann Slovensko pozvanie Nadácie Pontis “na rande so svojím mestom”.

Viac »

Náš cyklistický pelotón

Keď sme sa pred rokom zapojili do kampane „Do práce na bicykli“, bolo nás jedenásť. Tento rok nás bolo v Žiline najviac.

Viac »

Študenti žilinskej univerzity

Aj v roku 2017 nás navštívili vybraní študenti.  V centre diania videli, ako funguje medzinárodná firma a čo sa skrýva za jej „success story“.

Viac »

Víťazný volejbalový tím

V druhú januárovú sobotu konal už po šiestykrát prestížny volejbalový turnaj zmiešaných firemných družstiev Žilina Challenge Cup. Vyhrali sme ho na prvý šup. Atmosféra bola skvelá.

Viac »

Želanie našich kolegov

Naši kolegovia natočili vianočné a novoročné želanie. Pozrite si, aká veselá bola atmosféra na vianočnej kapustnici.

Viac »

Nové priestory Systémov pre parkoviská

Po minuloročnom presune oddelenia Systémov pre vybavenie cestujúcich do prenajatých priestorov mimo sídla firmy sa do nových priestorov presunulo aj oddelenie Parkovacích systémov, ktoré je tiež jedným z dynamicky sa rozvíjajúcich oddelení v spoločnosti.

Viac »

Odovzdávanie odbornej ceny Scheidt & Bachmann Slovensko

Už niekoľko rokov je Scheidt & Bachmann AWARD prestížnou značkou pre najlepších študentov Žilinskej univerzity v Žiline. V roku 2016 ju získali najmä ženy.

Viac »

Naše mesto 2016

V júni sa žilinská pobočka Scheidt & Bachmann Slovensko po prvý raz  zapojila do národného projektu Naše Mesto, ktorý organizuje Nadácia Pontis a skupina firiem Engage.

Viac »

Do práce na bicykli - logo

Po prvý raz sme sa zapojili do národnej cyklosúťaže Do práce na bicykli. Najazdili sme spolu takmer 1900 kilometrov, a tým ušetrili takmer 500 kg oxidu uhličitého.

Viac »

Scheidt & Bachmann Slovensko na Národnom behu Devín - Bratislava

Až 31 reprezentantov našej spoločnosti bežalo na rekordnom 69. ročníku Národného behu Devín - Bratislava. Tento súťažný beh je najstarším atletickým podujatím na Slovensku.

Viac »

Prezentácia systému vybavenia cestujúcich

Jar patrí každoročne študentom, ktorí zavítajú do sídla našej spoločnosti Scheidt & Bachmann GmbH v Mönchengladbachu v Nemecku. V apríli roku 2016 absolvovali odbornú exkurziu, počas ktorej videli všetky naše oddelenia v akcii.

Viac »

Príhovor konateľa spoločnosti k 20. výročiu Scheidt & Bachmann Slovensko

Na konci roka 1995 sa začal na pôde Žilinskej univerzity v Žiline písať príbeh našej spoločnosti. Má už 20 rokov. Dôvodov na oslavu bolo viacero.

Viac »

Prezentácia železničného zabezpečovacieho systému

Spoločnosť Scheidt & Bachmann Slovensko v spolupráci s materskou spoločnosťou Scheidt & Bachmann GmbH v marci 2015 opäť zorganizovala exkurziu do sídla spoločnosti v Mönchengladbachu v Nemecku.

Viac »

Predstavenie parkovacieho systému

V marci 2014 sa konala exkurzia do sídla spoločnosti Scheidt & Bachmann GmbH v Mönchengladbachu v Nemecku. Vybraní študenti Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline absolvovali prezentácie všetkých divízií spoločnosti, pozreli si produkty, technológie a aj výrobné procesy.

Viac »

Parkovisko pri trnavskej poliklinike

Mesto Trnava sa rozhodlo riešiť neúnosnú situáciu s parkovaním na Starohájskej ulici - pri poliklinike - nasadením parkovacieho systému. Od decembra je na parkovisku v prevádzke parkovací systém  entervo, ktorý používa ako parkovacie médium čipové žetóny ChipCoin.

Viac »

Dr. Lazar pri udeľovaní certifikátu

Spoločnosť Scheidt & Bachmann Slovensko s.r.o. sa ako jediná v Žilinskom samosprávnom kraji stala v tomto roku Bezpečným podnikom, a dostala sa tak do popredia v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.

Viac »

Ukážka funkčnosti softvéru

Exkurzia spoločnosti Scheidt & Bachmann GmbH v Mönchengladbachu v Nemecku sa konala v marci roku 2013. Najlepší študenti štvrtých ročníkov Žilinskej univerzity mali možnosť zúčastniť sa na prezentáciách divízií spoločnosti, vidieť výrobné procesy, produkty a technológie.

Viac »

Spoločnosť Scheidt & Bachmann uviedla do prevádzky aktuálnu generáciu hardvéru Slimline na viac než 300 miestach v sieti čerpacích staníc OMV Nemecko.

Viac »

Svet

Naším cieľom je poskytovať našim zákazníkom produkty, ktoré sa môžu okamžite používať, a minimalizovať zaťaženie servisných technikov. Dokonca aj v náročných poveternostných podmienkach ako ľad, extrémny chlad alebo teplo, sa uistíme, že naše produkty fungujú spoľahlivo a dajú sa pohodlne obsluhovať.

Viac »

FareGo Move MT|60

Na výstave IT-Trans 2014 v Karlsruhe sme predstavili moderné riešenia predaja cestovných lístkov pre verejnú dopravu. Mimoriadnou zaujímavosťou bolo uvedenie na trh nového mobilného zariadenia na predaj lístkov FareGo Move MT|60.

Viac »

Čerpacia stanica v Rakúsku

Doppler sa rozhodol nahradiť svoje doteraz inštalované systémy riadenia čerpacích staníc systémami od spoločnosti Scheidt & Bachmann.

Viac »

Bezpečnosť

Bezpečnosť systémov verejnej dopravy a stupeň bezpečnosti pociťovanej cestujúcimi závisí na mnohých rozdielnych faktoroch. Ako výrobca systémových riešení chceme využiť každú príležitosť na zlepšenie bezpečnosti.

Viac »

Letisko Chicago O´Hare

Jedno z najrušnejších letísk v Spojených štátoch si najalo spoločnosť Scheidt & Bachman, aby aktualizovala svoj riadiaci parkovací systém.

Viac »

Čerpací stojan Clou

Po roku testovania a vývoja boli v Severnom Írsku v marci tohto roku uvedené do prevádzky čerpacie stojany Clou od spoločnosti Scheidt & Bachmann, prvé automaty na svete s integrovaným akceptorom bankoviek (BNA). 

Viac »

Parkovisko na letisku Košice

Košice prevádzkujú druhé najväčšie letisko na Slovensku. Parkoviská na Letisku Košice sú riadené parkovacím systémom najnovšej generácie entervo.com 2 s technikou čiarového kódu od spoločnosti Scheidt & Bachmann.

Viac »