Žilina Challenge Cup 2017: Prišli sme, zvíťazili a preberáme štafetu

„Prečo by firmy mali medzi sebou bojovať len na obchodom alebo HR poli?“ Takto nejako uvažujú športoví nadšenci, zamestnanci, manažéri a majitelia zároveň, stretávajúc sa po večeroch v rôznych telocvičniach.

Jeden z nich to pred štyrmi rokmi chytil za pačesy, a vďaka nemu sa v druhú januárovú sobotu konal už po šiestykrát prestížny volejbalový turnaj zmiešaných firemných družstiev Žilina Challenge Cup.

Výborné vzťahy Maťa Švábika v rámci volejbalovej komunity zabezpečili po prvýkrát pozvánku aj pre náš Scheidt & Bachmann tím (pozri obrázok).

Scheidt & Bachmann zostava. Zľava: Matej Švábik, Jozef Kriváň, Peter Dudáš, Lenka Žlábková, Zuzana Čurná, Katarína Šugrová, Radomír Čurný s loptou.

Prišli sme a zvíťazili

Víťazstvom v skupine nad Glovisom a Siemensom sa náš šťastný tím postupne prebojoval turnajovým pavúkom až do vytúženého finále.

Neskutočná atmosféra, tímový duch na kurte aj lavičke a hlavne burácajúce publikum dohnalo Scheidt & Bachmann tím v napínavom finále k vysnívanému poháru.

Vítazný pokrik tímu Scheidt & Bachmann: Ša-baaá!

 

Konečné poradie

1. Scheidt & Bachmann
2. GLOVIS
3. KIA
4. Descartes
5. Siemens
6. KROS

Našu filozofiu nosíme stále so sebou

Overená filozofia fungovala od začiatku až do konca

25 minút pred začiatkom turnaja nám vypadol dôležitý hráč. Lenka Žlábková a Jožko Kriváň predviedli ich flexibilitu a rýchly reakčný čas vycibrený zo Service Desku, a ako workaround zobudili a presvedčili externistu Peťa Dudáša.

„Každý v našom tíme čítal hru, dobre sme prijímali, plnili úlohy v obrane aj v útoku. Všetci chlapi vedeli položiť loptu (smeč) a baby nahrávali ako víno“, skonštatovalo naše prijímajúce libero a najlepší arbiter turnaja Katka Šugrová.

„Je to neopísateľná radosť a  otcovská hrdosť zahrať si  dobrý volejbal so svojou 13-ročnou dcérou a zároveň veľmi ťažké nekibicovať ju pri každej lopte,“ skonštatoval pravdepodobne najstarší hráč turnaja, Rado Čurný (48).

Práve tento vyvážený mix Stability, Spoľahlivosti a Odbornosti plus neskutočná radosť z volejbalu spolu s fantastickými divákmi, dohnali Scheidt & Bachmann k víťazstvám.

Prišli nás povzbudiť aj naše malé ratolesti
Naši kolegovia - fanúšikovia sa dobre bavili

Sme jedna rodina

„Dúfam, že nasledujúce slová nebudú pôsobiť ako prvoplánové PR. Pravda však je, že všetci čo sme tam v sobotu boli: hráči, diváci a naše ratolesti, sme sa cítili ako jedna veľká Scheidt & Bachmann rodina,“ zhodnotil účasť na turnaji Rado Čurný.

Preberáme štafetu

Turnaj sa už skončil, dokonca aj svalovica prešla, pohár sa usalašil na sekretariáte a nám k radostiam pribudla aj zodpovedná úloha. Ako víťazný nováčik sme prevzali organizačnú štafetu zorganizovať ďalší - už 7. - turnaj v máji.

(január 2017)