Ako sme učiteľov posadili do lavíc

U nás v Scheidt & Bachmann Slovensko vieme, že investícia do vzdelania sa vždy vráti. Preto už takmer 10 rokov úzko spolupracujeme so Strednou odbornou školou strojníckou v Kysuckom Novom Meste. A túto jeseň sme pre pedagógov pripravili veľké prekvapenie.

Workshopisti nás zasypali otázkami

Zvládne učiteľ zhotoviť dosku plošných spojov?

Gram praxe je lepší ako tona teórie, vraví staré príslovie. No platí to aj pre pedagógov? V októbri sme sa toto tvrdenie rozhodli overiť priamo na nich. Pre vybraných stredoškolských učiteľov, ktorí vyučujú odbory mechatronika a elektrotechnika, sme pripravili praktický workshop, na ktorom si mohli vyskúšať, ako by obstáli priamo vo výrobe.

V žilinskej výrobnej hale mali učitelia za úlohu správne zhotoviť dosku plošných spojov (DPS). Vyskúšali si inovačný spôsob výroby, ktorý sme nedávno zaviedli do praxe, a porovnali si ho s klasickou výrobou, ktorú už poznali.

Treba uznať, že všetci pedagógovia prijali výzvu s nadšením a modernej technológie sa nezľakli. Po úvodom interaktívnom zaučení dokázali dosku skompletizovať, urobili optickú kontrolu a finalizáciu DPS a vyskúšali si aj obsluhu a údržbu spájkovacej linky. Hneď by sme ich prijali do zamestnania.

Aké je to v koži žiaka

"Na jeden deň som sa znovu stal študentom a bolo to naozaj príjemné. Som veľmi rád, že som si otvoril obzory, užil si priateľské prostredie a mohol si ohmatať technologické vychytávky, ktoré teraz letia," povedal na konci dňa jeden z pedagógov.

Všetci účastníci workshopu boli spokojní a my veríme, že sa o nadobudnuté praktické skúsenosti podelia aj so svojimi študentmi.

Už 10 rokov posúvame slovenské školstvo dopredu

Naša spolupráca so Strednou odbornou školou v Kysuckom Novom Meste úspešne prebieha takmer jednu dekádu. Za tú dobu sme pre študentov aj pedagógov zrealizovali niekoľko školení, prezentácií a podobných praktických workshopov. Škole pomáhame aj materiálne.

Je dobrým zvykom, že sa zástupcovia našej spoločnosti každoročne zúčastňujú maturitných skúšok, zasadajú v maturitnej komisii a sú čestnými hosťami pri slávnostnom ukončení štúdia.

V Scheidt & Bachmann dávame mladým šancu

Ako silná a stabilná spoločnosť s vyše 140-ročnou tradíciou sa snažíme aj týmto spôsobom rozvíjať talent a schopnosti mladých ľudí. Chceme im dať príležitosť naučiť sa nové veci, vyskúšať moderné technológie a dopriať im šancu na správny štart.

(október 2017)