Parkovací systém entervo na letisku Košice

Parkovanie na medzinárodnom letisku Košice

Metropola východu - Košice prevádzkujú druhé najväčšie letisko na Slovensku. Pravidelné linky ale aj charterové lety v dovolenkovej sezóne privádzajú na letisko mnoho pasažierov, ktorí sem prichádzajú vlastným autom alebo taxíkom, či pravidelnou autobusovou linkou. Špecifikom tohto letiska je fakt, že sú tu pravidelné nárazové špičky v parkovaní.

Parkovací systém entervo

Parkoviská na Letisku Košice sú riadené parkovacím systémom najnovšej generácie entervo.com 2 s technikou čiarového kódu od spoločnosti Scheidt & Bachmann.

Popis prevádzky

Parkovací systém riadi celkovo 5 samostatných parkovísk: P0 pre autobusy a taxíky, P1 a P2 pre krátkodobo parkujúcich, P3 pre dlhodobo parkujúcich a P4 pre zamestnancov letiska. Platby za parkovné je možné uhrádzať v automatických pokladniach a to hotovosťou alebo platobnou kartou. Vjazdové, výjazdové a prejazdové terminály ovládajú spolu 11 závor. Závory sú vybavené brvnami s LED osvetlením s premenlivou ilumináciou. Dve závory, ktoré uzatvárajú okruh pre taxíky a autobusy MHD majú brvná osadené s LED bežiacim textom.

Rozpoznávanie EČV vozidiel na parkovisku

LPR systém rozpoznávania EČV

Všetky vjazdové, výjazdové i prejazdové pruhy sú monitorované systémom LPR - systémom na rozpoznávanie evidenčných čísiel vozidiel. Takto zosnímané čísla sú prepojené s parkovacím lístkom, a tak zabezpečujú vyššiu bezpečnosť parkoviska.

V prípade straty parkovacieho lístka, obsluha dokáže presne vypočítať príslušný poplatok na základe tarify vypočítanej podľa EČV zosnímaného na vjazde do parkoviska.

Zamestnanci letiska, taxíky a autobusy MHD využívajú svoje EČV ako identifikačný prostriedok pri vjazde alebo výjazde z parkoviska.

Navigačný systém na letisku Košice

Navigačné informačné tabule

Pred vjazdom do areálu letiska je osadená navigačná tabuľa so šiestimi LED displejmi, ktoré zobrazujú statický alebo bežiaci text voliteľný operátorom ako napríklad počet voľných miest na jednotlivých parkoviskách, jednotlivé tarify alebo stav o obsadenosti alebo uzatvorení parkoviska. Tabuľa dokáže zobrazovať texty v červenej alebo zelenej farbe.

Areál parkoviska je monitorovaný kamerovým systémom CCTV entervo, ktorý obsluhe zabezpečuje prehľad o situácii a poskytuje záznamy prepojené s udalosťami v parkovacom systéme.

Automatické platobné pokladne v termináli letiska

Ekologický koncept spotreby zariadení

Parkujúci majú možnosť uhradiť parkovné v dvoch automatických pokladniach, ktoré sú vyrobené podľa ekologického konceptu Green efficiency zameraného na znižovanie spotreby zariadení. Riadenie spotreby zariadení je vykonávané modulom Power management, ktorý umožňuje nastavenie pokladní do režimov zapnuté, vypnuté a do pohotovostného režimu.

Osvetľovacie nadstavce s LED osvetlením reagujú na svetelné podmienky okolia. Pokladne sú navrhnuté tak, aby oproti bežným pokladniam dokázali v priemere ušetriť až do 70% elektrickej energie potrebnej na ich prevádzku.

Automatické pokladne umožňujú platbu v hotovosti a bezhotovostnú platbu - bankovou kartou alebo kartou s časovou hodnotou (invalidi, návštevy).

Štatistiky parkovania

Pre dôsledné manažovanie prevádzky parkovacieho systému je užitočný modul Flexibilné reporty, ktorý prevádzkovateľovi parkoviska vytvára reporty a štatistiky podľa vlastného želania z dostupných faktov, hodnôt a kritérií.

(október 2011)

Kontakt na nás

Tel.: +421 41 5060-111
Fax: +421 41 5060-118

Poslať email

 

Materská spoločnosť:

Tel. +49 2166 266-335
Fax +49 2166 266-555

Kontaktný formulár | Email